Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok na výplatu důchodu

Autor Eliška Renerová
Předmět Nárok na výplatu důchodu
Dotaz

Dobrý den, moc Vás zdravím, pane Kráso!

Chtěla bych Vás požádat o Váš názor.

Mám sousedku a ta má již asi 15 let částečný ID! Nikde nepracuje a nyní si požádala z důvodu velmi špatného zdr.stavu, o plný ID! Moje otázka zní, zda bude mít sousedka nárok na výplatu důchodu, když posledních 15 let byla částečně invalidní a nepracovala a neplatila si soc.pojištění, a nebo to platil za ní, celou tu dobu stát a výplata důchodu jí bude přiznána, vzhledem k její  částečné invaliditě?

Děkuji za odpověď a přeji Vám pevné zdraví

Renerová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Renerová,

vzhledem k tomu, že Vaše sousedka dosud pobírá ID I. stupně, bude mít nárok také na výplatu PID, pokud jí bude přiznán. Doba v ID I. stupně je počítána do odpracované doby.

S pozdravem Václav Krása