Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok na soc.dávky ,pomoc v hmotné nouzi

Autor Radomír Kobierský
Předmět Nárok na soc.dávky ,pomoc v hmotné nouzi
Dotaz

Dobrý den,

V roce 2008 jsem utrpěl těžký úraz. Po dobu jednoho roku jsem pobíral nemocenské dávky a následně mi byl posudkovou komisi přiznán invalidní důchod. Po roce mi byl tento důchod odebrán i když mne čekají další operace. V současné době jsem přihlášen na úřadu práce, ale jsem nedostal žádnou podporu v nezaměstnanosti, protože jsem se odvolal.

Požádal jsem o sociální dávky, ale bylo mi sděleno, že na ně nemám nárok, protože bydlím v rodinném domku mé matky, která je důchodkyně a má jenom jeden příjem.

Je mi 43 let a jsem svobodný. Do úrazu jsem pracoval celou dobu, ale v současné době chodím s ortézou a o berlích. žaden zaměstnavatel mne nezaměstná, protože na jaře mne čeká jedná operace a na podzim druhá.

Prosím Vás o radu, jak dál postupovat v případě nároku na sociální dávky a pomoci v hmotné nouzi neboť od června nemám ani korunu.

Mám ještě jeden dotaz, který se týká invalidního důchodu. Lékařská posudková komise  usoudila, že invalidita je jenom z 30%. Pokud námitky proti odebrání invalidního důchodu nebudou kladně vyřízené, doporučil byste obrátit se na soud nebo je to bezpředmětné.

Děkuji Vám za Vaši ochotu věnovat se mým problémům a přeji Vám příjemný  den

                                                                                           Radomír Kobierský

 

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kobierský,

Váš dotaz jsem předal do poradny NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266 753 427.

Prosím, abyste sdělil poradně spojení na Vás, to znamená telefon, email, případně adresu tak, aby mohla s Vámi poradna komunikovat a účinně Vám pomoci. Je v pořádku, že jste podal námitku. Rozhodnutí o soudním přezkumu v případě, že s námitkou neuspějete záleží opravdu na Vás. Nemohu Vám tuto věc doporučit ani nedoporučit.

S pozdravem Václav Krása