Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nárok na PID?

Autor Marie Hartmanová
Předmět nárok na PID?
Dotaz Dobrý den,jsem zdr.sestra pracující v DD na plný úvazek.Mám 10 let ČID (ca prsu,stp ablaci a CHemo,RA-seropoztivní-2 roky na biologické léčbě.) Jsem roč. 1959 a důchod u samoživitelky za 4 roky. Nyní znova recdiva -CA uzlin-čeká mi CHemo+ozařování a jsem bez Biolog.léčby na RA-contraindkace! Musím nastoupit na PN?Cítím se zatím OK,ale mám si požádat o ČID,ALE NEVÍM,ZDA MÁM NASTOUPIT PN? V zaměstnání mám skvělé podmínky a partu lidí a nerada bych o tento bonus přišla a byla zavřená v bytě.Díky za radu,Harmanová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hartmanová,

pokud se cítíte dobře a práci zvládáte, tak nemusíte jít na pracovní neschopnost. Naopak pracovní aktivita je lepší pro psychickou pohodu v nemoci. Pokud pobíráte ČID, tak by bylo nejlepší, kdybyste o změnu ID nežádala. PID by mohl mít negativní vliv na Vaše zaměstnání. Pouze pokud byste již nedokázala plně pracovat, měla byte požádat o PID. 


S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.