Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok na který stupeň

Autor Jarmila Linhartová
Předmět Nárok na který stupeň
Dotaz Dobrý večer,konečně mám pohromadě všechny diagnózy.Idiopatická neuropatie,artróza páteře,vrozený zůžený páteřní kanal,spastická parapareza dk.psychycky jsem na tom tak že mám na dolní hranici jak kratkodobou a dlouhodobou paměť,nejvíce se to projevuje ve stresu.používám na delší vzdálenosti berle.Jen bych od vás potřeovala na který stupeň invalidity mám nárok.a na co všechno.Moc vám děkuji žádat budu v září prosím odpověď na můj imejl.Jarmila

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Linhartová,

na jaký stupeň ID máte nárok Vám nedokážu odpovědět, protože nejsem posudkovým lékařem. Jen Vás upozorňuji, že při stanovení míry invalidity se vždy stanoví jedna základní diagnóza a ostatní diagnózy mohou zvýšit procentní ztrátu výdělečných schopností maximálně o 10 %. POkud jde o další nároky, tak možná byste mohla požádat o průkaz ZTP, a to na Úřadu práce, ale nejsem si jistý, zda podmínky splníte.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.