Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok na inv.důchod

Autor Pavel
Předmět Nárok na inv.důchod
Dotaz Dobrý den. Vím, že nejste posudkový lékař, ale jen pro informaci bych měl dotaz. Trpím na psychické problémy: sociální fobie, v zaměstnání jsem pomalejší, snížená komunikativnost s okolím, spánkové problémy, únava přes den a dále osteofyty, alterující páteřní kanál s vadným držením těla. Jsem osoba uznaná OZZ trvale. Léčím se na psychiatrii a neurologii. Nežádám Vás o posudek, jen o váš názor. Bylo by na místě přehodnotit statut OZZ na inv. důchod II stupně? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pavle,

domnívám se, že byste mohl požádat o invalidní důchod, ale je možné, že Vám bude přiznán jen v I. stupni. Asi tím nic nezkazíte.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji