Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nárok na invalidní důchod

Autor Eva
Předmět nárok na invalidní důchod
Dotaz

Hezký den přeji, prosím chci se zeptat, máme v rodině příbuznou, která si požádala o plný invalidní důchod, ale přišla jí odpověď z OSSZ, že jí údajně chybí doba pojištění...Chci se zeptat, jestli je možné, si tu dobu pojištění zpětně doplatit a pak by ten nárok na invalidku měla. Děkuji za Vaši odpověď. Eva.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Evo,

teoreticky jde doplatit dobu pojištění, ale tato doba je časově ohraničena. Na tuto otázku Vám lépe odpoví na Okresní správě sociálního zabezpečení.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.