Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok na invalidní důchod

Autor Petr
Předmět Nárok na invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli mám nárok na invalidní důchod?Byl jsem OSVČ, nyní již ne.  Jsem po operaci endoprotezy koleního kloubu a čeká mě i druhé koleno. Mám kartu ZTP. ´Momentálně jsem na úředu práce a nemám přiznanou podporu v nezaměstnanosti a tudíž jsem úplně bez přijmu. Děkuji za odpověd. Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Petře,

pokud jste evidován na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, tak máte nárok na dávky hmotné nouze. Doporučuji Vám nejprve požádat o tyto dávky. Zároveň můžete požádat o příspěvek na bydlení. Pokud jde o ID, nevím, na kolik Vám endoprotéza brání v chůzi a podobně, ale obávám se, že to nemusí být dostatečný důvod pro jeho přiznání. Přesto Vám doporučuji žádost podat, ale žádost by měl doporučit Váš lékař.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.