Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok na invalidní důchod

Autor Jirka
Předmět Nárok na invalidní důchod
Dotaz

Dobrý den

Jsem po dvou operacích páteře - plotýnky.

Prní - vojenská nemocnice -Č.Budějovice 1999 - druhá o 3 roky později.

Po druhé operaci mám částečně ochrnutou pravou nohu.

Zajímalo by mne zda mám nárok na invalidní důchod - záda stále zlobí ale jako živnostník chodím do práce i když lezu po čtařech.S přibývajícím věkem se stav zhoršuje - naposledy jsem musel chodit 1/2 roku o berlích a bolesti mi léčily vpichy do páteře.

Ptám se vzheldem k tomu že většina lidí s kterýma jsem byl na operaci mají invalidní důchod a to měli jen jednu operaci.

 

Děkuji

 

Jirka

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jirko,

nedokáži posoudit zda byste uspěl se žádostí o invalidní důchod. Můžete si podat žádost na OSSZ. Doporučuji Vám, aby vaši žádost podpořil svým doporučením Váš ošetřující lékař.

S pozdravem Václav Krása

 

 

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.