Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok na ID s endoprotézou kyčle

Autor Lenka
Předmět Nárok na ID s endoprotézou kyčle
Dotaz

Dobrý den 
Je mi 42 let, jsem dělnice. Od narození mám luxaci kyčlů, nyní jsem po operaci TEP pravého kyčle, neustále bolesti zad dva roky, chodila jsem na elektroléčbu, injekce. Nic nepomohlo. 
Nyní mi lékař chce ukončit neschopenku po 10. měsících po operaci.
Chci se zeptat jestli mam nějaký nárok na ID ?? 
Jesli mám nárok můžete mi poradit co všechno si mám zařídit pro to ? 
S pozdravem Holečková, předem děkuji a přeji krásný den. 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lenko,

na Vaši otázku, zda máte nárok na nějaký důchod nemohu odpovědět. Nejlépe by bylo, kdybyste požádala Vašeho lékře, aby Vám napsal doporučení na přiznání ID a zároveň Vám dal kompletní zdravotní dokumentaci. S tímto doporučením se obrátíte na okresní správu socialního zabezpečení a požádáte o ID. Potom se už rozjede úřední mašinerie.

S pozdravem Václav Krása