Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Nárok na id

Autor Renáta Pekárková
Předmět Nárok na id
Dotaz

Dobrý den, měla bych velkou prosbu, zda by mohl být zotpovězen můj dotaz.Je mi 22let a v roce 2006 jsem prodělala trombozu mozkových splavů, poté mi byla diagnostikována MUTACE F II 20210A V HETEROZYGOTNÍ FORMĚ a doživotní užívání Warfarinu 7,5mg/10mg denně.Celkově mě to velice na životě omezuje.Mám extrémně silnou menstruaci doprovázenou bolestmi(kdy celé dny musím doma ležet),časté bolesti hlavy a nevolnosti,trpím depresemi kvůli neustálému strachu o svůj život a když déle stojím nebo sedím tak mě bolí nohy,nesmím na slunce,musím se vyvarovat sebemenšímu úrazu z důvodu krvácení a musím docházet na pravidelné kontroly.Momentálně jsem dokončila (s těžím) školu a ted si neumím představit co dál co se týče zaměstnání,kde by mi toto vůbec tolerovaly.Myslíte, že bych měla nárok na invalidní důchod?....Děkuji za odpověd s pozdravem R.P

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Pekárková,

poraďte se s Vaším ošetřujícím lékařem. Pokud Vám lékař doporučí odchod do ID, tak můžete požádat na OSSZ o přiznání ID. Pokud Vám takovou věc nedoporučí, tak si myslím, že máte malou naději, že by Vám byl ID přiznán.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.