Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nárok na důchod

Autor michaela
Předmět nárok na důchod
Dotaz

Dobrý den,

je mi 55 let a před více jak 2 měsíci mi zjistili cukrovku (zatím neznámého typu- hladina cukru je vysoká a stále kolísá).

Od té doby jsem na nemocenské.

Neumím si ale představit nastoupit  zpátky do továrny,

kde pracuji na směny a už vůbec ne, abych si odbíhala od pásu píchat  inzulín mimo přestávku. O jídle po inzulínu nemluvě.

Je možnost nároku na důchod?

Děkuji za odpověď.

Krásný den.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michaelo,

při diabetu je možné přiznat ID, ale jen v případech těžké formy diabetu a také při druhotných obtížích, které významně snižují pracovní schopnost. Nevím zda je to Váš případ a já nejsem posudkový lékař, abych Vám odborně poradil.

S pozdravem Václav Krása