Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

narok na CID

Autor Hana
Předmět narok na CID
Dotaz

Dobrý den,ctěla bych se poradit  ohledně CID,mám altrozu 3stupně v koleni a kýčelním kloubo mám je i po operaci,ještě k tomu revma,zánět v celém těle,zvýšenou serymentaci,špatnou inunitu,prodělanou mononukleozu,a ktomu jěště potravinovou alergii,astma,karpály.Jsem stále unavená a všechno mně bolí chodím k ortopedovy,revmatoložce.alergologie,samé odběry a prášky 2antibiotika  a iněkce,rehabilitace.Je to hrozné když se nevyspíte a celou noc probrečím a jsem zoufalá co dělat,to nevím jestli si mám chovat ruce nebo mazat klouby,jsem od 3.9.2012.na PN.Tak nevím co mám dělat ČI už mám.Děkuji za kladné vyřízení a přeji hezký den Paní Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

¨domnívám se, že můžete zkusit požádat o zvýšení stupně Vašeho ID, vzhledem k vaší dlouhodobé pracovní neschopnosti. Můžete zkusit požádat o III. stupěň ID. Žádost se podává na OSSZ. Doporučuji doplnit lékařskýými zprávami.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.