Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

nárok na částečně inalidní důchod

Autor Helena Česeneková
Předmět nárok na částečně inalidní důchod
Dotaz dobrý den... chtěla jsem vás poprosit o radu: zda by můj syn, kterému bude teď v červenci 18 let, měl nárok na částečně invalidní důchod... již několik let na něj pobírám příspěvek na péči.. nyní prvního stupně.. má aspergerův syndrom a hyperkinetické poruchy.. platnost posudku je do roku 2013.. pokud by nárok měl, co musím udělat... mockrát vám děkuju za odpověď.. Česeneková...

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Česeneková,

je důležité, aby Váš syn již dnes požádal o přiznání ID, a to na  Vaši OSSZ. Bylo by dobré, kdyby měl doporučení od ošetřujícího lékaře.

S pozdravem Václav Krása