Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Námitky k rozhodnutí o ID

Autor David Červený
Předmět Námitky k rozhodnutí o ID
Dotaz Dobrý den,podal jsem žádost o ID,jsem po operaci srdce a mám epilepsii.30 let jsem pracoval jako technik,řidič a učitel autoškoly.Teď řeším již déle než rok situaci,kdy mám dva zdravotní stavy.Dle praktického lékaře například nesmím řídit motorová vozidla,byl mi odebrán ŘP,dle posudkového lékaře mi v tom nic nebrání.Po doručení rozhodnutí o zamítnutí ID jsem sepsal námitky,od jejich doručení SSZ už uplynulo více než 90 dnů a rozhodnutí stále žádné...Je snad nějaký jiný způsob,jak úřad donutit,aby rozhodl?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Červený,

můžete podat stížnost pro nečinnost úřadů, ale bohužel Vám to asi moc nepomůže. I když je fakt, že když je takováto stížnost, tak se snaží úřad takovou žádost urychlit. Žádost byste musel adresovat na MPSV ČR.

S pozdravem Václav Krása