Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Námitku ano nebo ne?

Autor Silvie
Předmět Námitku ano nebo ne?
Dotaz

Hezký den pane Kráso,nejdřív Vám chci poděkovat za Vaší ochotu pomáhat,vážím si Vás a spoustu důležitých informací jsem se dočetla z Vašich odpovědí pro různé dotazy.

Já Vás také prosím o radu a to:

19.2.11 jsem byla přeřazena z PID do ČID 1.stupeň-bederní a krční páteř,dnes 9.3.11 jsem obdržela doporučený dopis z ČSSZ, ROZHODNUTÍ,kdy náleží od 8.4.11 tato změna,kdy mi náleží 13 splátek původních peněz .

Nevím co by bylo v mém případě to nejrozumnější . Využít těch 13 měsíců a brát vlastně pořád jako PID, ale vlastně jsem jen ČID 1.stupeń a vydržet bolesti a pak jít teprve na operaci a  znovu zažádat o PID.

Nebo:

mám předběžný termín operace v polovině května,co mám dělat? Podat námitku,ale co když mne předvolají a já ještě nebudu po operaci-dr.na posudkové mi řekl,že co bude ho nezajímá až bude po operaci,tak může změnit posouzení.

A také jak by to eventuelně bylo s datem přiznání PID - nepřišla bych následně při dalším posouzením LPK  a opětovném přeřazení na nižší stupeň o těch 13 spláte na které mám nyní nárok? Byla jsem v PID od roku 1999.

Děkuji Silvie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Silvie,

pokud chcete podat námitku, tak na ní máte pouze 30 dní od doručení rozhodnutí. Pokud tuto možnost nevyužijete, pak již nemáte možnost se proti rozhodnutí odvolat. Pokud byste zrovna byla v PN, tak posudkový lékař počká, až budete moci absolovovat prohlídku.

S pozdravem Václav Krása