Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

NÁMITKA proti stupni invalidity

Autor Dana
Předmět NÁMITKA proti stupni invalidity
Dotaz

Dobrý den,

prosím o odpověď na několik dotazů:

1. co vše musí být uvedeno v NÁMITCE proti určenému stupni invalidity?

2. Je možné, aby po projednání NÁMITKY byl stupeň invalidity ponížen?

3. za jak dlouho musí být NÁMITKA  projednána a zda je zastavena výplata ID?

4. je-li určena invalidita I. nebo II. stupně a přezkoumání zdrav. stavu je určeno až za rok, je možné během roku, pokud dojde ke zhoršení zdrav. stavu, požádat o zvýšení stupně invalidity?

5. pokud dojde k ukončení PN a je určena invalidita I. nebo II. stupně  a  zaměstnavatel dá výpověď  pro špatný zdravotní stav bez odstupnéhoi a je podána NÁMITKA, jak se dále postupuje,aby člověk nezůstal bez finančínch prostředků?

Děkuji mnohokrát za zodpovězení mých dotazů .

Jsem s pozdravem Dana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Dano,

1) není nikde přesně uvedeno co má být v námitce. Musíte uvést, že daváte námitku proti rozhodnutí o přiznání ID, a to proto, že se domníváte, že správní orgán nepostupoval v souladu se zákonem č. 155/1995 S., o důchodovém pojištění a vyhláškou č. 359/2009 S., o posuzování invalidity. 

2) ano je to možné, pokud by došlo k novému posouzení míry invalidity, ale je to nepravděpodobné. Námitka by měla řešit především postup v souladu s právními předpisy.

3) ČSSZ má lhůtu 90 dní na správní řízení.

4) samozřejmě, že to možné je.

5) je nezbytné se co nejdříve přihlásit na ÚP jako uchazeč o zaměstnání, aby byl nárok na podporu v nezaměstnanosti a nemusela jste platit zdravotní pojištění.

S pozdravem Václav Krása