Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Námitka proti rozhodnutí ČSSZ

Autor Petr Pazderka
Předmět Námitka proti rozhodnutí ČSSZ
Dotaz Dobrý den před dvěma měsíci mi odebrali důchod prvního stupně, u posudkové komise sem poukazoval na zhoršení stavu a omezení hybnosti obou horních končetin. Nemohu ani vykonávat původní profesy jako obráběč kovů poněvadž v končetinách jsou značně poškozeny nervy šlachy atd. Jaká je prosím možnost aby mi byl důchod vrácen? Posudkový lékař totiž nevzal v ůvahu všechny zprávy od specialistů ve kteych bylo že se stav značně zhoršil a to jak od ortopeda tak neurologa . Děkuji za vaši odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pazderko,

měl jste do 30 dní podat námitku proti rozhodnutí o odebrání ID. Pokud jste tak neučinil, tak Vám zbývá jediná cesta, a to podat novou žádost o ID a odůvodnit jí zhoršením zdravotního stavu. Pokud jste podal námitku, tak v případě, že s ní neuspějete, můžete ještě podat ke krajskému soudu správní žalobu, u které se neplatí poplatky a nemusí Vás zastupovat advokát. 

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnoval Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.