Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

námitka proti rozhodnutí cssz

Autor fialová
Předmět námitka proti rozhodnutí cssz
Dotaz Dobrý den,potřebovala bych poradit.Odebraly mi částečný invalidní důchod 1.stupně,který jsem pobírala 3 roky a předtím jsem měla důchod druhého stupně.Mám roztroušenou sklerózu od r.2006 a poslední ataku jsem měla v březnu loňského roku,přesto mi lékařka na posudkové komisi oznámila že nejsem invalidní a že mi důchod odejmou,což se také stalo.Pracovní schopnost mi klesla dle ní o 25% s čímž já nesouhlasím,jelikož mám zprávy od lékařky pořád stejné,plus ty nové ložiska co našly v tom březnu.Prosím jak mám napsat tu námitku?Děkuji Fialová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Fialová,

námitku musíte poslat prostřednictvím OSSZ, která rozhodovala o odebrání ID, ale adresovat ji musíte na ČSSZ, Křížová 25, 155 00 Praha 5. Do námitky je nejlépe uvést to, co jste napsala vlastně v dotaze. To znamená, že Váš zdravotní stav se nezlepšil, že se našlo nové ložisko. K námitce přidejte kopii rozhodnutí, proti kterému podáváte námitku a zároveň kopii lékařské zprávy, kde je popsáno to nové ložisko. Na podání námitky máte 30 dní od doručení rozhodnutí o odebrání ID. Je to samozřejmě podivné, že Vám odebírají ID, když je obecně známo, že nemoc, kterou máte, se věkem určitě nelepší. Pokud byste neuspěla s námitkou, pak se nebojte podat správní žalobu ke Krajskému soudu.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji