Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

námitka proti ID

Autor Tomášková
Předmět námitka proti ID
Dotaz

Dobrý večer,

me matce LPK ponechala II. stupen ID, ackoli zdrav. stav se oproti minule zhorsil. Na netu jsem vycetla, ze mohu poslat namitku. V te jsem upozornila na zhorseni stavu - citovala jsem z lek. zprav, ze ma bolesti, nevydrzi sedet, ma navyseny opiaty proti bolesti; dale jsem uvedla, ze posudkovy lekar neni neurolog, ktery by posoudil zdrav. stav objektivneji, dale ze nebyly uvedeny vsechny odborne lek. zpravy, ackoli byly zaslany, ze nebyly uvedeny vsechny diagnozy apod. matka mela telefonat z OSSZ, ze namitku vraceji, ze "takhle se to nedela". Prosim o radu, jak se tedy branit - v samotnem posudku zadna moznost odvolani ci namitky ani nejaka lhuta neni... Jedna se nam mj. (presneji hlavne) o to, ze pokud ma matka ID II. stupne s vyhodami I. stupne,  nedostane oznaceni vozidla, nezaparkuje primo u ordinace ci u konkretni ambulance v nemocnici, pritom ji chuze cini velike potize. Dekuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Tomášková,

nezbývá Vám nic jiného než podat námitku proti přiznání ID I. stupně. Námitka se podává prostřednictvím OSSZ na ČSSZ. Lhůta je 30 dní od doručení rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása