Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Námitka

Autor Monika
Předmět Námitka
Dotaz

Dobrý den, předem Vám chci poděkovat za Vaše rady, které jste mi již dal. 15.11. jsem byla u posudkové komise, již sepisuji námitku proti rozhodnutí LPS, jen nevím, zda je nutné jej odeslat do 30 dnů ode dne, kdy jsem tam byla - dostala jsem zprávu k podepsání a nebo do 30 dnů až po tom, kdy mi ještě něco přijde, prý na to mají až 5 měsíců, alespoň tak mi to bylo řečeno. Nerada bych něco promeškala a přišla o možnost podání námitky. Předem moc děkuji. S pozdravem Monika

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Moniko,

námitka se podává proti rozhodnutí o snížení či odejmutí ID. Rozhodnutí pravděpodobně nemáte a tudíž musíte na něj počkat. Není však pravda, že ČSSZ má na jeho vypracování 5 měsíců. Celé správní řízení musí ze zákona ČSSZ ukončit do 90 dnů. Doporučuji Vám neustále bombardovat OSSZ a žádat je o doručení rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása