Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Námitka

Autor Karel
Předmět Námitka
Dotaz Vazeny pane Kraso, podal jsem námitku na ČSSZ,proti rozhodnutí,že mi byl snížen PID. III. na PID. II. Jsem po operaci bederní páteře, mám tam implantáty na L4-L5 , L5-S1. které jsou nefunkční. a mám stále problémy, nevydržím stát ani sedět dlouho.PID III. stupně jsem měl pět let než se změnila vyhláška pak mi to snížily na II. stupeň.Jsem přes rok na prac. úřadu bez zaměstnání, tak jsme podálí žádost o PID.III. Posudkový lékař mi to zamítnul a tak jsem podal námitku,byl jsem pozvat k námitkové komisi. A tam mi bylo řečeno, že nemám nárok na žádny důchod , že mužů být rád že nějaký důchod mám. Lékař mi taky řek, že mi ho na další LPK odeberou úplně a ať už nepodávám námitku.Bylo mi řečeno, když stáhnu námitku, tak mi do další kontroly LPK PID II. stupně nechají , jinak mi ho sníží nebo odeberou.Tak by mě zajímalo podle jaké vyhlášky se řídi , přece vyhláška je jedná a to přece vyhláška č. 359 / 2009 Sb. Cely rozhovor mám na záznamu,připadalo mi to jak kdyby měli tu moc nad postiženýma občany,buďte rádi co máte. Mohu Vám ten záznam poslat, ať víte jak to v praxi u posudku je. Mám problém i s hrudní páteři a od mála mám tupozrakost na jedno oko nemám prostorové vidění. V lékařských správách neurologa mám : Pozátěžové bolesti zad,bolesti lze přičíst spondylarthrotickým změnám v posledním meziobratl.skloubení. Na RTG postavení nezměněno, od počátku je zaznamenán pohyb do extence , pohyb do flexe v obou segmentech – blokován. Dopor.: vzhledem k popisované – těžké poruše zevních stabilizátorů L páteře , bylo doporučeno opakovat rehabilitační kůru. Obj: omezení hybnosti dolní páteře, hypertonus paravert.Re: Pozátěžový low back pain sy st.p. náhradě disků Prodisc L4/L5 – L5/S1. nadměrném zakřívení páteře. Obj.: idem. - hyperkyfosa, bederní lord plošší, oslabení dol fix lopatek, thomayer po kolena, nedostatečný segm.pohyb.Thorakalgie a lumboischialgei l dx při přetížení, stp. náhradě disku L4 a L5. Ve výsledcích lékařského nálezu, jsou již nálezy na páteři trvalé a s těžkou poruchou L páteře. Opominuty a důvody invalidity jsou stanoveny v kapitole - Xlll. oddíl E - dle § 39 odst. 2. písm. c) - s těžkou poruchou funkce, např. se ztuhnutím rozsáhlých oddílů páteře, extrémně vytvořená skolioza, spondylolistéza s projevy dráždění nebo komprese míchy, pokles celkové výkonnosti při lehkém zatížení, některé denní aktivity značně omezeny toto postižení hodnoceno 60-70 body. Teď jsem bezradný, nevím co mám udělat, jestli počkat co bude dál,nebo to dát k soudu i nahrávkou co jsem pořídil na jednáni námitkové komisi.Záznam Vám pošlu. Děkují předem za odpověď Karel.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

pokud máte záznam, bylo by dobré, aby jsme s ním nějak pracovali. Každopádně Vám doporučuji, abyste nevzdával svůj boj a po neúspěšné námitce se obrátil na krajský soud se správní žalobou. Nejlépe by bylo, pokud byste souhlasil, dát tento záznam médiím. Pokud budete souhlasit, můžeme z této věci udělat mediální věc. Záleží však na Vašem rozhodnutí. Doporučuji, abychom další korespondenci vedli přes emailové adresy. Moje adresa je v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása