Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Námitka

Autor Nováková Julie
Předmět Námitka
Dotaz

Dobré odpoledne,tento týden jsem vás žádala o radu,jak se podává námitka proti rozhodnutíOSSZ.Procesní věci jste mi poradil,avšak ohledně toho jak má taková námitka vypadat,co obsahovat jste mne odkázal na poradnu.Svůj dotaz jsem tam odeslala,zatím se však nikdo neozval.Bojím se abych nepropásla lhůtu podání.Nevíte prosím kde ještě se dá tato nformace dohledat,na netu jsem nic nenašla.Děkuji za radu a přeji hezký zbytek dne.Julie

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

poradna NRZP ČR je přetížena podobnými dotazy a podle standardů má na odpověď pět dní. Proto se Vám pravděpodobně nikdo neozval.  Pokud jde o vlastní text námitky není to nic složitého. Stačí napsat, že podáváte námitku proti rozhodnutí č., ze dne. Námitku podávám, protože při posouzení zdravotního stavu nebyly zohledněny všechny skutečnosti a tím bylo postupováno v rozporu s platnou legislativou. Dále můžete uvést, co na příklad nevzal posuzující orgán v úvahu. Dobré by bylo doložit námitku nejnovější lékařskou zprávou.

S pozdravem Václav Krása