Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

NÁMITKA

Autor ANNA KUBEŠOVA
Předmět NÁMITKA
Dotaz

BYL MI ODEBRÁN Č.I.D. 1 STUPEŃ. PODALA JSEM NÁMITKU NEUSPĚLA JSEM. MÁM ANKYLOZUJÍCÍ SPODYLITIS BECHTĚREV 2 STUPEŃ, TŘÍDY B-C, HLA B 27 POZITIVNÍ LATENTNÍ TETANIE, KOMP. STAV HYPERPOLAKTINEMIE, ÚZKOSTNĚ DEPRESIVNÍ PORUCHA, OPAKOVANÉ KOLAPSOVÉ STAVY. MÁ CENU SE ODVOLÁVAT K SOUDU.DĚKUJI ZA ODPOVĚD.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kubešová,

opravdu Vám nemohu poradit zda máte či nemáte podat žalobu k soudu. Záleží na Vašem rozhodnutí. Pokud však nemáte žádný důchod, tak nemáte co ztratit a měla byste asi žalobu podat. Správní žaloba se podává ke Krajskému soudu a měla byste v ní uvést především to, že posudkový orgán nepostupoval v souladu se zákonem a vyjmenovat skutečnosti, na které, při svém rozhodování, nevzal ohled. U správní žaloby se poplatky neplatí.

S pozdravem Václav Krása