Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Námitka

Autor Iveta
Předmět Námitka
Dotaz

Dobrý den, ráda bych požádala o informaci co mohu dělat v případě, že jsem včas podala námitku u OSSZ proti rozhodnutí posudkového lékaře, který mi odebral částečný invalidní důchod a ani po uplynutí 90 dnů se mi od ČSSZ nedostalo žádného vyjádření. Je vůbec možné něco dělat? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Iveto,

nejste první ani poslední, kdo si stěžuje na nedodržování lhůt ze strany ČSSZ. Doporučuji podat stížnost na ministra MPSV ČR. další možností je podat správní žalobu pro nečinnost správního orgánu. Tato možnost je samozřejmě zdlouhavá. Jiný způsob urychlení vyřešení Vaší námitky bohužel není.

S pozdravem Václav Krása