Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Námitka

Autor čtenář
Předmět Námitka
Dotaz

Dobrý den,

rozhodl jsem se na Vás obrátit s tímto dotazem: Podal jsem námitku k OSSZ proti rozhodnutí ČSSZ ve věci rozhodnutí o výši PID.
Dokdy musí být tato námitka vyřízena, popř. co mohu podnikat dál, pokud mé námitce nevyhoví?

Děkuji a jsem s pozdravem. Čtenář.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane,

námitka by měla být vyřízena ve správní lhůtě, to je 30 dní. Při složitějším jednání je možné tuto dobu prodloužit na 60 dní. Pokud s Vaší námitkou neuspějete, zbývá Vám jediná možnost, a to obrátit se na soud. V případě ID je nezbytné obrátit se na Krajský soud se správní žalobou na postup ČSSZ ve věci posouzení Vašeho zdravotního stavu a tím nároku na přiznání ID. Správní žaloby vyřizují pouze Krajské soudy.

S pozdravem Václav Krása