Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Námitka 1.st.

Autor Iva
Předmět Námitka 1.st.
Dotaz

Vážený pane Krása,

prosím Vás o radu a vysvětlení ohledně námitek.

Od března mi byl přiznán invalidní důchod 1.stupně, proti kterému jsem podala po poradě s mým lékařem námitku. Můj ošetřující lékař pro mně navrhoval druhý respektive třetí stupeň invalidity.

Chtěla bych se prosím zeptat, kde probíhá námitkové řízení, zda ve stejném městě jako první posudková komise, jaké lékařské zprávy ode mne budou vyžadovat, zda předcházející první

komisi nebo současné a v poslední řadě v případě mého neúspěchu u námitkového řízení, zda mi můžou odebrat invaliditu prvního stupně a já bych zpětně musela vrátit všechny finanční částky mně zaslané do námitkového řízení či jeho rozhodnutí.

Děkuji Vám za pomoc a zodpovězení mých dotazů. Ještě jednou děkuji za práci, kterou vykonáváte pro všechny lidi a pomáháte jim vyřešit jejich často nešťastné situace.

 S pozdravem Iva.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Ivo,

námitkové řízení může proběhnout na krajské posudkové službě, či přímo na centrále v Praze. Měla byste trvat na tom, že se chcete námitkového řízení účastnit. Pokud máte nějaké nové lékařské zprávy, je dobré je k námitce přiložit. V námitkovém řízení by nemělo dojít k odebrání již přiznaného ID.

S pozdravem Václav Krása