Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Námitka

Autor Šárka Janštová
Předmět Námitka
Dotaz

Dobrý den, pane Kráso, omlouvám se, že píši ještě jednou. Psala jsem Vám 9.12. "Prosba o radu", ale dostala jsem jinou odpověď než jsem očekávala. Což se zase tak moc nestalo. Protože musím nejprve podat námitku a ne správní žalobu. prosím pěkně, zde je má otázka. Uvádíte nebo doporučujete pro všechny případy jen jeden vzor, který mi připadá dost chaotický, protože je jak pro zamítnutí ID, tak snížení. I přesto, že dělám hodně v administrativě, přiznám se (snad bez studu), že nad vzorem sedím již pár hodin a moc dobře nevím, jak námitku dát dohromady. navím, zda jsem jediná, ale omlouvám se za tuto poznámku. Nedal by se formulář nějak zjednodušit? Děkuji moc a přeji pěkné Vánoce. Šárka Janštová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Janštová,

nejlépe tedy bude, když se obrátíte na poradnu NRZP ČR, kde Vám s formulací námitky a pokud bude třeba i s formulací správní žaloby poradí. Kontakt na poradnu je poradnanrzpcr@nrzp.cz, tel.: 266 753 427.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.