Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

námitka

Autor Kuba
Předmět námitka
Dotaz Dobrý den, chtěl by jsem se zeptat můj otec má problémy ze sluchem od mládí. Neslyší na levé ucho 100% a na pravé 60,22% celková ztráta sluchu je 70,22 db a používá na to pravé ucho sluchadlo. Otec si žádal o invalidní důchod, ale ten mu nepřiznali, protože má jenom 25% pracovní neschopnosti a proto bych se chtěl zeptat jestli to má cenu psát námitku, protože pan doktor přes lékaře mu řekl, že si má zažádat příští rok. A u toho doktora jsem byl jenom 3 minuty a bylo hned všechno vyřešení, prý nemá nárok. Mohl by jsme mi nějak poradit? Děkuji

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kubo,

doporučuji Vám prostudovat přílohu vyhlášky č. 359/2009 Sb., kterou se stanoví míra invalidity. Tady Vám nemohu vyhlášku poslat. Najdete jí na webu ministerstva vnitra. Domnívám se však, že hodnocení posudkového lékaře odpovídá vyhlášce.

S pozdravem Václav Krása