Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Námitka - jak to probíhá?

Autor Daniela
Předmět Námitka - jak to probíhá?
Dotaz Dobrý den, děkuji za předchozí odpověď na můj dotaz. Chtěla bych se ještě zeptat, kdyby došlo k odebrání ID 1.st., který nyní pobírám a já proti tomu podala námitku - jak to probíhá (budu pobírat ID i během řešení námitky?) a jak "se k tomu úřad staví"? Myslím tím, zda je nějaká šance na navrácení ID? Poslední kontrolu ID jsem měla cca v srpnu 2010. Předem děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Danielo,

námitka nemá odkladný účinek, to znamená, že při odebrání ID není po dobu námitkového řízení ID vyplácen. odebrání ID neznamená, že je odebrán navždy. Samozřejmě můžete po roce opět požádat o přiznání ID, ale lze předpokládat, že věkem se zhoršuje zdravotní stav a můžete být se svou žádostí úspěšná.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.