Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Náklady - žaloba ČID

Autor Klára Minaříková
Předmět Náklady - žaloba ČID
Dotaz

Vážený pane Kráso,

mám roztroušenou sklerózu 7,5 roků. Chtěla bych se Vás zeptat na postup a možnosti v mém případě. Dne 27.7.2010 mně bylo přiznáno ČID I.stupně 35 %. Na radu známých 23.8.2010 jsem se odvolala. To jsem asi neměla dělat, byla to chyba. Dne 11.1.2011 jsem byla před komisi v řízení o námitkách a bylo mi odebrán ČID z 35% na 25 %. A teď chci podat správní žalobu na zrušení rozhodnutí o odebrání 35 %ČID, a chci se zeptat, kdo platí soudní poplatky a všechny náklady napr.:kdyby soud vyžádal další odborné posudky neurologa, nebo, náklady pracovníka ČSSZ a další náklady např.advokáta proti strany a další požadované materiály protistrany, ak celou žalobu nevyhraji. Mám se do toho pustit? Děkuji.Vážím si Vás. Minaříková. Ps. Vzor na žalobu mám, ale jeden právník řekl, že + náklady někdo platit musí, ale otázka kdo? Já nato peníze nemám.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Minaříková,

doporučuji Vám, abyste se do soudního procesu dala a podala správní žalobu ke Krajskému soudu. Při správní žalobě účastník neplatí soudní poplatky ani náklady řízení.

S pozdravem Václav Krása