Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

mylná informace

Autor Vávrová
Předmět mylná informace
Dotaz

Dobrý den,

na můj dotaz ohledně dávek po odebrání PID, jste odpověděl, že budu nadále brát 12x PID, ale v rozhodnutí z Prahy mi píšou, že se mi od 16.6.2010 odnímá invalidní důchod. Na LPK jsem byla 5.5.2010 a nyní po obdržení rozhodnutí podám námitky.

Prosím tedy v zájmu ostatních nešťastníků po zrušení důchodu, aby je Váš úřad mylně neinformoval, že budou nadále brát dávky, když to není pravda.

S pozdravem

 Vávrová Hana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vávrová,

12 výplat se poskytuje pouze v případě, když je odebrán PID a přiznán ID I. nebo II. stupně. Omlouvám se Vám za chybu, která se stala. Při odebrání PID ID ve III. stupni je výplata zastavena dnem , které je uvedeno na rozhodnutí ČSSZ. Správně je postup takový, že se podá námitka na ČSSZ, a to prostřednictvím OSSZ. Domnívám se, že je lepší podat námitku prostřednictvím OSSZ, protože ČSSZ se stejně obrátí na OSSZ o informace. Ještě jednou se Vám omlouvám.

S pozdravem Václav Krása