Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Můžu zažádat o ID ?

Autor Miriam
Předmět Můžu zažádat o ID ?
Dotaz

Dobrý den p. Kráso.

Chtěla bych se zeptat jestli můžu žádat o ID při tomto nálezu z CT:

Těžká OCH disku s vakuolizací/Mod.III/ a širokou dorsální hernií s akcentací vpravo do přesahu 8mm šíře až 15mm s impresí obou odstupů pochev kořenů S1.

Středně významné degen. stenosy foramin pro kořeny L5.

Čeká mně ještě vyšetření na MR.Nevím jestli mám postoupit operaci.Kdy je větší šance na ID,po operaci a nebo bez ní?Operace se hrozně bojím.Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Miriam,

nejsem lékař a tak Vám na tento dotaz neumím zcela odpovědět. Vždy je však nezbytné, aby žadatel o ID nejprve byl dlouhodobě v pracovní neschopnosti a byly provedeny všechny lékařské zákroky, které mohou příznivě ovlivnit zdravotní stav. Z toho vyplývá, že nemá smysl žádat o ID, aniž byste prodělala potřebnou léčbu - operaci.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.