Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

možnosti přiznání ČID s diagnozou Q282 případně s nezhoubným nádeorem mozku

Autor Matěj
Předmět možnosti přiznání ČID s diagnozou Q282 případně s nezhoubným nádeorem mozku
Dotaz

Dobrý večer,

obracím se na Vás s žádostí o Váš názor na možnost získaání  ČID s diagnózou Q282 a nezhoubným nádorem mozku. Jsem již delší dobu v pracovní neschopnosti a podle informací lékařů budu i nadále práce neschopný (zatím dočasná neschopnost práce - nemocenská). Podstoupil jsem několik vyšetření v ÚVN v Praze. Puvodně měl být problém s nádorem řešen ebolizací, ale v průběhu angiografie mozku mi lékař zděli, že rizika zákroku přavyšují přínos, díky špatnému umístění nádoru. Z toho plynou dvě otázky, ve vztahu k případnému částečnému důchodu, je reálné žádat o tento důchod? Druhá otázka je, jestli mě muže před přiznáním tohot ČID nutit ČSSZ ke klasické operaci chirurgickou cestou, i když tato má značné rizika a pravděpodobně by zhoršila kvalitu mého života? Pokud odmítnu tuto operaci, muže to ovlivnit posouzení mé žádosti?

Ďěkuji Matěj

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Matěji,

doporučuji Vám, abyste si požádal o ID. Pokud se žádostí neuspějete můžete podat námitku případně se bránit soudní cestou. Nemáte co ztratit. ČSSZ Vás nemůže nutit k provedení nějakého lékařského zákroku a už vůbec ne k operaci. To je zcela na Vašem rozhodnutí.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.