Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Možnost ID a práce

Autor Michaela
Předmět Možnost ID a práce
Dotaz Dobrý den, chtěla bych se zeptat na manžela. V roce 2013 prodělal pankreatitidu, slinivka mu nefunguje a musí si před každým jídlem píchat inzulin, zároveň bere léky na deprese. Nyní už dva roky pracuje na 8h denně. Problém je, že jakmile se slinivka ozve, skončí na 2 až 3 měsíce na neschopence, od roku 2013 už skončil v nemocnici a na neschopence 3x. A i obyčejné nachlazení má u něj horší průběh a musí být na neschopence. Z předchozí práce dostal kvůli vyšší nemocnosti výpověď. Je možnost že by mu přiznali ID alespoň 1. stupně? Pomohlo by mu to i na nějaké úlevy v práci? Děkuji moc. M.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Michaelo,

domnívám se, že Váš manžel si může zažádat o ID a je pravděpodobné, že by mu mohl být přiznán nějaký stupeň ID. Potom by mohl pracovat třeba na kratší úvazek a podobně. Žádost se podává na OSSZ příslušné k Vašemu bydlišti.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.