Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Možnost druhé námitky k rozhodnutí revizního lékaře

Autor Jana Salačová
Předmět Možnost druhé námitky k rozhodnutí revizního lékaře
Dotaz

Dobrý den,

obracím se na Vás jako na osobu znalou, neboť si nevím rady, jak dál postupovat. Rozhodnutím posudkové lékařky mi byl snížen stupeň zdavotního postižení ze stupně číslo 3 na stupeň číslo 1.

V řádném termínu jsem si podala námitku. Při projednávání této námitky mi revizní lékařka sdělila, že mohu podat námitku proti jejímu rozhodnutí, tedy druhou námitku. Dalším případným krokem že je žaloba.

Po obdržení rozhodnutí revizního lékaře jsem zjistila, že jí uváděná  možnost další námitky proti jejímu rozhodnutí zde není uvedena.

Nevím a nikde jsem se nedozvěděla, zda mi tuto námitku zákon skutečně umožňuje, nebo zda musím při nesouhlasu se závěrem revizní lékařky podat žalobu, jako jedinou možnost. Dále bych se Vás ráda zeptala, zda máte informaci o finanční stránce případné žaloby a zda již bylo soudně rozhodnuto ve prospěch žalobce i přes rozhodnutí revizního lékaře, tedy lidsky jakou mám naději.

Při diskuzi s revizní lékařkou vyplynulo, že na stupeň číslo dvě má nárok jen člověk s plně ochrnutou rukou, či nohou.

Jen pro doplnění, jsem po třech operacích páteře, 7 sešroubovaných obratlů. Úseky mezi mají v současné době ve třech místech prokázaný útlak.

Děkuji Vám za váš čas a radu.

S přáním hezkého dne Salačová

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Salačová,

II. námitku nemůžete podat. Nyní už Vám nezbývá nic jiného, než-li podat tzv. správní žalobu. Tu musíte podat do 30 dní po obdržení rozhodnutí o zamítnutí námitky, a to na krajský soud. Vzhledem k tomu, že se jedná o správní žalobu, poplatky se žádné neplatí. Platila byste pouze advokáta, pokud byste si jej sama vybrala. Pokud byste potřebovala pomoc se sepsáním žaloby, můžete se obrátit na poradnu NRZP ČR, poradna@nrzp.cz, tel. 266753421.

S pozdravem Václav Krása