Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

mohu miti narok na cid?

Autor jana
Předmět mohu miti narok na cid?
Dotaz Dobry den chtela bychse zeptat zda mohu miti narok na cid,jsem uz pres rok v pracovni neschopnosti,komise mi prodlouzila nemocenske davky a pry si mohu pokud mozno zazadat o cid ale nevim zda mi by byl priznan,mam atopicky ekzem uz od 13let ted je mi 28let,dermorespiracni alergii,projevy se zhorsuji spise v zime,alergii mam na prostredky,psi,a bakterialni infekce,navstevuji psychiatra jelokoz jsem ztoho zoufala,pracovala jsem drive jako vedouci pokojska odpracovano mam 7let,v praci jsem stim mela take problemy hlavne na rukou a obliceji,nemohu pracovat s chemickymi prostredky,chladu,v prasnem a hlucnem prostredi jelikoz spatne slysim,a v potravinarskem prumyslu.cim jsem starsi tim je to hrsi,rada bych pracovala ale mam s tim problem neco sehnat tak abymi pozice vyhovovala.dekuji zdravi jana

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jano,

pokud jste tak dlouho v PN, doporučuji Vám podat žádost o ID, a to na OSSZ Vašeho okresu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.