Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mohu dostat ID 1 st. ?

Autor Kubelka
Předmět Mohu dostat ID 1 st. ?
Dotaz

Dobrý den, před 2 lety jsem prodělal akutní zánět slinivky. V nynější době po veškerých vyšetřeních mi napsal tuto diagnozu:

Chron.pankreatitida,alkoholcká,pseudocysta kaudy pankreatu dle CT 20mm, neostře ohraničené oblasti v hlavě  a těle pankreatu.

Tromboza v. linealis s kolateralizací

Diabetes melitus na PDA

Steatoza jater,toxonutritivní etiologie

 

Trpím soustavnými bolestmi doprovázenými nevolnostmi. Nejsem schopen takřka ničeho např. při úklidu bytu vydržím cca 20minut uklízet a pak se mi udělá velmi špatně a musím si lehnout. Jinak v pracovní neschopnosti jsem půl roku a zítra jdu k posudkovému lékaři.

Chci se zeptat zda mohu  dostat  ID 1st.

Děkuji za odpověď

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kubelko,

pokud jste v dlouhodobé pracovní neschopnosti, tak se domnívám, že by Vám ID I. stupně mohl být přiznán.

S pozdravem

Václav Krása