Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

migreny

Autor Miková
Předmět migreny
Dotaz

Dobrý den, mám cca 25 let stále se zhoršující migrény, nyní jsem ve stadiu, kdy mám záchvat migrény až 5 dní 1x-4x měsíčně. Momentálně jsem na mateřské a když mě postihne záchvat, musí okamžitě někdo přijet k dětem, jelikož nejsem schopna se do pár desítek minut od začátku záchvatu o ně starat. Mnohokrát musel být manžel na ošetřováku, i několik dní. Začíná mě děsit představa, že budu mít ještě závazek pracovní. Na mateřské jsem posledním rokem a pak se musím vrátit do práce jako OSVČ. Vzhledem k stále se zhoršujícím migrenozním záchvatům se toho velmi bojím a pokud se stav zázrakem nezlepší, v tomto stavu si práci neudržím. 
Můj dotaz je, zda mám nárok na nějakou finanční pomoc od státu? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Miková,

musíte mít nejprve důkladné zdravotní vyšetření, potvrzení od lékařů, že tyto migrénní stavy jsou způsobeny nějakou anomáliií mozku. Teprve po té by bylo možné požádat o invalidní důchod. Ale přiznám se, že zatím neznám případ, kdy by byl přiznán ID kvůli migréně.

S pozdravem Václav Krása