Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

..migrena - invalid.duchod...jsem na dne...

Autor Ivi
Předmět ..migrena - invalid.duchod...jsem na dne...
Dotaz

Važení,
nevím si rady.... Trpím těžkými migrenozními záchvaty už od svých cca 10ti let. Nyní je 33let a frekvence záchvatů je průměrně 15x do měsíce. Nědy záchvat trvá pár hodin, ale někdy i několik dnů. Bolest mi řídí život! Nedokážu si udržet zaměstnání (zaměstnavatele nemají trpělivost s mými nepředvídatelnými absencemi), nikdy jsem neměla dovolenou ( všechna padla za oběť migréně), nemluvě o nějaké zájmové činnosti s přáteli.... Jsem pod odborným dohledem a vyzkoušena byla snad veškerá dostupná konzervativní terapie i profilaxie. Teď jsem už na dně. Bylo mi doporučeno požádat o invalidní důchod, však BYL ZAMÍTNUT! :-(
Jsem již třičtvrtě roku bez zaměstnání, bez peněz, na dně....
V posledních dnech mám jeden opakující se sen - že skáču ze šetého patra po hlavě....skočím a ....ta úleva....začíná být pro mně vážný fakt.
Na komisi mi sice řekli že se můžu odvolat, ale já nejen že nemám už ani sílu, ale nevím jak mám postupovat abych měla šanci ID získat.
PROSÍM PORAĎTE POMOZTE PROSÍM !!!!!!! už nemúžu. Ivi

Odpověd na dotaz:

Vážená paní,

pan předseda Václav Krása mi předal Váš dotaz k vyřízení a v odpovědi sděluji následující.

Zašlete mi prosím kopii rozhodnutí o zamítnutí žádosti o důchod a odvolání Vám připravím a zašlu.

Vaše zdravotní potíže (sen o skoku s okna) konzultujte s odborným lékařem, který tento stav nepochybně dokáže formou léků odstranit.

Tuto návštěvu u lékaře neodkládejte.

S pozdravem

JUDr. Pavel Jungr

Poradna pro osoby se zdravotním postižením a seniory tel. 266 753 422 Poradní dny : pondělí 13.00 - 16.30 hod.

středa 14.30 - 17.00 hod.

Národní rada osob se zdravotním postižením ČR Partyzánská 7, Praha 7 budova Pražské teplárenské, 3. patro, dveře č. 332