Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Maniérova nemoc,odebrání invalidního důchod kvůli nástupu na mateřskou

Autor Hana Zajíčková
Předmět Maniérova nemoc,odebrání invalidního důchod kvůli nástupu na mateřskou
Dotaz

Vážený pane doktore,

obracím se na Vás touto cestou s prosbou o radu.Nechci zde sáhodlouze rozepisovat své problémy,ale jen na úvod. Před 2 lety se můj zdravotní stav rapidně zhoršil.Bohužel lékaři ve FN Brně-Bohunicích si neví rady.Jedni nevědí,druzí mě odesílají na psychiatrii a další moji diagnózu uzavřeli jako maniérovu nemoc. Přestože má orl lékařka nezastává stejný názor. Loni jsem pobírala 1.stupeň ID a od letošního dubna mi byl na 12 měsíců udělen stupeň 3.Ironií je,že se posudkoví lékaři odvolávají na můj psychický stav,přestože důvod mých potíží je již zmiňovaný maniér.Neustále k nám jezdí RZ,jsem na kapačkách.Mám opravdu příšerné ataky v  kombinaci se silnými migrénami.Kdo nezažil,nepochopí.(Pravdou je,že se ambulantně několik let léčím na psychiatrii,ale ze zcela jiných důvodů). Prý si mám na takový život zvyknout.Ale jak,to už nikdo neřekne.Celková kvalita mého života,se díky této nemoc, zhoršila o 80%.

Ráda bych se Vás zeptala na následující.V současné době se nacházím ve 4.měsíci těhotenství a termín porodu je stanoven na 25.února 2017. Ráda bych veděla,co bude dál? Bude mi PID odebrán z důvodu že nastoupím na mateřskou? Byly by to 2 přijmy od státu,ale přece má nemoc nezmizí tím,že se stanu matkou.Je možné,že mi ho nechají do následujícího dubna a pak trvale vezmou? Můžete mi,prosím, poradit co mám dělat? Co očekávat či jak jednat? Nevím si rady, a nemám se s kým o tomto problému poradit.

Děkuji za Vaši odpověď.

S pozdravem

Hana Zajíčková

Brno-venkov

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Zajíčková,

mateřská dovolená, ani pobírání rodičovského příspěvku není důvodem pro odebrání či snížení stupně ID. Je však možné, že posudkový orgán může znova posoudit Váš nárok na ID III. stupně. Ještě Vás upozorňuji, že při pobírání ID III. stupně máte nárok pouze na 70 dní proplacení mateřské dovoené, pokud pracujete.   

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.