Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mam narok na ZTP ?

Autor Ludek Pop
Předmět Mam narok na ZTP ?
Dotaz

Dobry den,        DLE   Lekar Zpravy  :       trpim vice nez 10 let   Ulcerozni Kolitidou v rozsahu Pankolitidy. Stav je stacionarni s trvalymi obtizemi, navic vyznamy podil depresivniho syndromu i kdyz i endoskopicky remise beze zmen.            Vzhledem k celkovemu stavu a tezkemu prubehu ulcerozni kolitidy, ktera je stabilizovana jen pri agresivni terapii je zcela opravneny plny invalidni duchod, coz je stav nemenny.                            Z duvodu inkontinence je nutne upravit transport nemocneho a hygienicke podminky.      /doprava osobim automobilem./           U OLekare nute vystavit poukaz na inkontinencni pomucky.             /poukaz vystaven/                  

1.   Mam pravo na Plny Invalidni duchod-nyni III.stupen tel. psotizeni jako dosud ?                           

2.   Mam pravo /narok/  na prukazku ZTP jako dosud ?

Velmi Vam Dekuji za Odpoved :   Ludekk Pop

 

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Pope,

domnívám se, že by Vám měl být přiznán invalidní důchod III. stupně a také přiznána průkazka ZTP. Vždy však záleží na posudkovém lékaři a na jeho posouzení. Nelze dopředu říci, jak Váš zdravotní stav posudkový lékař posoudí, i když má k dispozici vyhlášku č. 359/2009 Sb., o posuzování  invalidity.

S pozdravem Václav Krása