Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mám nárok na invalidní důchod?

Autor Majka
Předmět Mám nárok na invalidní důchod?
Dotaz Dobrý den, prosím moc o radu. Jsem v pracovní neschopnosti pro pracovní úraz kolen už celý rok. Pravé koleno operováno v lednu 2017. Podstoupila jsem lázně/29 dnů. Operováno: menisky a chrupavka, stále problémy při nášlapu.Podstupuji rehabilitaci, kterou mám do konce října 2017. Zažádala jsem o prodloužení podpůrčí doby. Praktický lékař vypsal tiskopis bez mé přítomnosti pro OSSZ. Jinak také z důvodu pracovního úrazu navštěvuji psychiatra. Důvodem pracovního úrazu bylo dlouhodobé /20let/přetěžování organizmu a zvedání těžkých živých břemen. Mám nárok na zažádání o invalidní důchod? Děkuji za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Majko,

 pokud jste v pracovní neschopnosti téměř rok, tak nepochybně byste měla požádat o ID. Je pravděpodobné, že Vám nějaký stupeň ID bude přiznán. Je Však možné, že důchod bude přiznán pouze na nějakou dobu (např. rok, dva roky).

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji