Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

mam narok na duchod

Autor martina
Předmět mam narok na duchod
Dotaz

Dobrý den,chci se zeptat jsem rok po operaci plotynky,s plotynkou jsem marodila 11.měsícu a pak mě doktorka poslala do práce,chtěla jsem inval.duchod,protože jsem se na to necítila,dělam v továrně a  řekla mi že jsem mladá,že to rozhybu.V pracovní zátěži jsem pouhych 6.měsíců a plotynka se znova ozvala.Co mám dělat,jak postupovat ,zatím nemarodím láduju se prášky abych v práci vydržela.Děkuji za odpověd Martina

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Martino,

nyní by asi nemělo smysl žádat o ID. Musíte opět být delší dobu  pracovní neschopnosti (asi tak 6 měsíců) a potom byste mohla požádat o ID. Pokud nyní šest měsíců pracujete, tak opravdu byste asi se žádostí neuspěla.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.