Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mám nárok na částečný invalidní důchod?

Autor Dana Šťastná
Předmět Mám nárok na částečný invalidní důchod?
Dotaz

Dobrý den,chtěla bych se na Vás obrátit s dotazem.Počátkem letošního roku mi byl po vyšetření na MR diagnostikován objemný  mediální výhřez disku v segmentu L5/S1šíře 7 mm s diskrétní trhlinou anulus fibrosus,osteochondrosa disku L5/S1,edém podél krycích lišt-Modic 1-2 a také skolioza.Trápí mne každodenní bolesti,přestože dle rady rehabilitačního pracovníka často cvičím a dávám pozor na nevhodné pohyby.Dělá mi problém delší dobu stát,ohýbat se i delší sezení.Bohužel jsem v současné době již rok nezaměstnaná,ale popravdě mám strach,že pokud práci najdu,bude to pro záda zatěžující, bolesti se ještě zhorší a výhřez se zvětší.Proto uvažuji o práci  v adiministrativě na 4 hod.denně,ale ta se velmi špatně shání-téměř nulová nabídka.Pracovat bych chtěla,ale tento stav mě ve výběru zaměstnání velmi omezuje.Dle sdělění lékařky to na operaci není,protože výhřez zatím nepůsobí výraznější kompresi na nervové struktury.Jelikož teď nemám žádný příjem,částečný invalidní důchod by mi velice pomohl překlenout období,než se mi podaří sehnat vhodnou práci na zkrácený úvazek,která pro mne bude s tímto zdravotním problémem vhodná.

Děkuji a přeji pěkný den

Dana

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Šťastná,

na takovou otázku by Vám měl především odpovědět Váš ošetřující lékař. Měl by Vám doporučit přiznání ID. Samozřejmě, že si sama můžete požádat o ID, ale bez spolupráce s Vaším lékařem považují žádost za problematickou.

S pozdravem Václav Krása