Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mám nárok na částečný invalidní důchod ?

Autor Weinzettelová
Předmět Mám nárok na částečný invalidní důchod ?
Dotaz

Dobrý den, je mi 55 let a v květnu 2011 mi byl voperován Bypass aortofemoralis 1. sin. protheticus. Mám přísně zakázané dřepy a podobné pohyby aby se Bypass neskřípnul, proto se chci zeptat, jestli bych měla nárok na částečný invalidní důchod. Obracím se na Vás, neboť dotaz v cévní poradně kam dojíždím na kontroly by mi byl velmi nepříjemný. Předem děkuji za odpověď. Weinzettelová S.

Odpověd na dotaz:

Dobrý den paní Weinzettelová,

obávám se, že bypass není dostatečná diagnoza k přiznání invalidního důchodu. Tímto Vás nechci odrazovat. Pokud budete mít chuť můžete zkusit žádost podat.

S pozdravem

Václav Krása