Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Mám nárok na částeční invalidní důchod?

Autor Zdeňka Siglová
Předmět Mám nárok na částeční invalidní důchod?
Dotaz

Dobrý den,zjistili mi lékaři chronický zánět jícnu a slinivky tak že léčba navždy. Pracuji na skrácený úvazek jako uklizečka,chtěla jsem si najít k tomu ještě zaměstnání,ale při jakém koli vytížení mam tlačivé bolesti. Užívám léky 3x deně a jsem někdy unavená,ale kdybych našla jiné zaměstnání,tak mě nikdo neveme díky zdravotnímu stavu. Je mi 34 let mám 1 dítě,můžu žádat část.invalid důchod? Děkuji Siglová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Siglová,

situace s přiznáním ID není tak jednoduchá. Musela byste s Vaší nemocí být dlouhodobě v pracovní neschopnosti a přiznání ID by měl minimálně doporučit Váš ošetřující lékař. Abyste sama požádala o ID, protože máte nějaké zdravotní obtíže nemá smysl.

S pozdravem Václav Krása