Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

má cenu podat odvolání

Autor Nováková
Předmět má cenu podat odvolání
Dotaz

Dobrý den,jsem po druhé operaci výhřezu ploténky.Jsem v pracovní neschopnosti a brzy mi končí podpůrčí doba.Mám invaliditu II.stupně.Zažádala jsem si o zvýšení stupně,ale neuspěla jsem.Mám každodenní velké bolesti i když jsem doma v klidu a teple,mám strach,že když budu muset do práce stav se mi ještě zhorší.Jsem sama s dcerou,která studuje,takže jen z částečného důchodu nevyjdeme.Kvalita mého života je už tak na bodě mrazu.Mám nějakou šanci při odvolání uspět?

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nováková,

asi byste měla zkusit podat námitku a možná i správní žalobu. Správní žaloba se podává ke krajskému soudu a neplatí se poplatky. Vzhledem k tomu, že pobíráte ID mohla byste zkusit požádat o sociální příplatek, který je vyplácen rodinám se zdravotně postiženým dítětem nebo rodičem, pokud rodina nemá vyšší příjem než dvojnásobek životního minima. Žádost se podává na úřadu práce.

S pozdravem Václav Krása