Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Lymfangiom

Autor Alena
Předmět Lymfangiom
Dotaz Vážený pane předsedo, velmi ráda bych se zeptala na to, zda mám nárok na nějaký stupeň ČID,popř. zařazení do osob zdr.znevýhodnění. Oč ale jde... V roce 1988, mi jako dítěti, byl diagnostikován lymfangiom jazyka. Byla mi provedena resekce, vytržení zubů (téměř celé horní patro). Do své plnoletosti jsem byla sledována na stomatochirurgii v Motole, nyní jen ambulantně,při potížích. V současné době je můj zdravotní stav ve fázi, kdy mi opět jazyk lehce "narostl" a pravděpodobně bude potřeba další resekce,v horizontu max.dvou let. Jiny tvar jazyka, který je způsoben operacemi (celkem nyní 2),mi způsobuje ztížení mluvy (tzv. šlapání si na jazyk, šišlání),což je pro mne velmi nepříjemné, řekla bych i společensky, pokud mne chápete. Při každé viróze,popř. jiné nemoci HCD, mám jazyk oteklý,bolavý.... Předem děkuji za Vaši odpověď. Alena

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Aleno,

obávám se, že v tomto případě Vám nebude přiznán ID ani nebudete uznána osobou zdravotně znevýhodněnou.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji