Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

LPS a OBZP a sociální a zdravotní pojištění

Autor Tomáš Kovařík
Předmět LPS a OBZP a sociální a zdravotní pojištění
Dotaz

Dobrý Den, pane Václave Kráso

V prosinci jdu na okresní správu sociálního zabezpečení k posouzení zdravotního stavu u Lekařské posudkové službě, kde mi zruší invalidní důchod. Podle zákona když mi zruší invalidní důchod tak jsem ještě následujících 12 měsíců ještě invalidní.

Po těch následujících 12 měsích když nahodou překročím u brigády na úřadu práce částku 4250kč tak budu vyřazen na dobu 3 měsíců. Po tuto dobu vyřazení musím platit jako osoba bez zdanitelných příjmů nebo je ještě plátcem (zdravotního a sociálního pojištění) stát?

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Kovaříku,

zdravotní pojištění nemusí platit příjemce jakéhokoliv stupně ID. Sociálně pojištěný je pouze příjemce ID III. stupně a osoba v evidenci uchazečů o zaměstnání. Tudíž, v případě, že nebudete v evidenci ÚP a nebudete příjemcem ID, budete muset si platit pojištění.

Budu rád, pokud navštívíte reklamy na mém webu. 

S pozdravem Václav Krása