Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

LPK

Autor Lada
Předmět LPK
Dotaz

Dobrý den, mám přiznanou ID I. st., /vč. pracovní rekomandace/, s uvedenou platností do listopadu 2010, do dnešního dne mi však nepřišla výzva ke kontrole zdravotního stavu. Moje zdravotní postižení je trvalé. Chtěla bych se zeptat, zda mám povinnost si termín sama hlídat, nebo mám nechat věcem volný průběh ? Není snad možné ID po uvedené platnosti bez kontroly odebrat ? Příp. jestli může mít souvislost, že jsem v dlouhodobé prac. neschopnosti po ortop. operaci, nebo., že mám cca půl roku do přiznání řádného starobního důchodu ? Děkuji .

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Lado,

ČSSZ by Vás měla sama pozvat k jednání LPK. O odebrání ID musí být rozhodnuto ve správním řízení a musí být vydáno rozhodnutí o odebrání ID. Jednání se nemůže  uskutečnit bez Vaší přítomnosti.  Asi bych nechal věcem volný průběh. V rozhodnutí o přiznání ID nemáte určitě napsáno, že ID je přiznán na určitou dobu, ale je tam uvedeno, že po roce bude znovu posouzen Váš zdravotní stav.

S pozdravem Václav Krása